Winged IT wspiera wejście do Polski gamingowego startupu z USA

Winged IT wspiera wejście do Polski gamingowego startupu z USA

Jedną z głównych aktywności Winged IT jest pomoc zagranicznym firmom technicznym, które chcą rozpocząć swoją działalność w Polsce. Mamy duże doświadczenie we wsparciu międzynarodowych klientów wchodzących na polski rynek. Oferujemy im nie tylko usługi rekrutacji polskich pracowników technicznych, ale i kompleksowe doradztwo dotyczące stworzenia oddziału lub zdalnego zespołu, w tym usługi prawne, wybór najlepszej lokalizacji, kontakty z polską administracją i NGO współpracującymi z zagranicznymi inwestorami, wynajem biura i in.

Dotychczas pomogliśmy wielu firmom z krajów Europy, Bliskiego Wschodu oraz Japonii, które już otworzyły działalność lub są na etapie zakładania swojego zespołu w naszym kraju. Teraz miło nam poinformować, że bardzo ambitny amerykański startup z branży gamingowej Monsarrat również zaczął korzystać ze wsparcia Winged IT.

Monsarrat tworzy grę dla znanej hollywoodzkiej franczyzy filmowo-telewizyjnej. Prezes firmy Johnny Monsarrat jest znany z tego, że w 1994 roku założył Turbine - pierwszą firmę tworzącą gry Massively Multiplayer Online Roleplaying (MMOs, branża, której obroty dziś wynoszą 30 miliardów dolarów). Turbine następnie została przejęta przez Warner Brothers za 160 milionów USD. Aby dowiedzieć się więcej na temat planów Monsarrat w Polsce proszę odwiedzić //monsarrat.com/monsarrat-is-hiring-in-poland/.

Jest to pierwsza spółka gamingowa z siedzibą w USA, która korzysta z usług Winged IT i jesteśmy przekonani, że kolejne amerykańskie firmy techniczne dołączą już w 2021 roku! Obecnie coraz więcej zagranicznych firm i startupów zaczyna działalność w Polsce z powodu wysokich umiejętności polskich specjalistów IT i relatywnie niskich kosztów. Zapotrzebowanie na pracowników zdalnych znacząco wzrosło podczas lockdownu, a wiele międzynarodowych firm woli tworzyć własne, bezpośrednio zarządzane zespoły zamiast korzystać z outsourcingu. Pomoc Winged IT pozwala takim klientom efektywnie zacząć działalność w Polsce i w ten sposób rozpocząć wspaniałą przygodę w sercu Europy.