Witaj Kanado!

Kiedy tworzyliśmy strategię Winged IT w 2017 roku zdecydowaliśmy, że w pierwszych dwóch latach skoncentrujemy się na współpracy z regionami, w których już wcześniej mieliśmy liczne kontakty biznesowe. Zaczęliśmy zatem od kilkudziesięciu klientów z takich krajów jak Niemcy, Francja, Japonia, Izrael, Finlandia, Malta, Luksemburg i kilku innych. Jako startup stwierdziliśmy, że warto odłożyć wejście do Ameryki Północnej do roku 2020 kiedy będziemy mieć już ugruntowaną pozycję na rynku międzynarodowym.

I wtedy nadszedł COVID… Wszystkie ważne dla nas projekty dotyczące relokacji wysokokwalifikowanych pracowników zostały zawieszone, a wielu klientów po prostu zatrzymało swoje rekrutacje lub angażowanie zewnętrznych konsultantów. Nie najlepszy czas na wejście na nowe rynki zagraniczne, lepiej zadbać o BAU, prawda? Jednak w tej firmie nie lubimy zmieniać ambitnych planów, co więcej potrafimy być bardzo uparci 😊

Mamy zatem przyjemność poinformować o 2 ważnych wydarzeniach związanych z rozwojem Winged IT na rynku Kanadyjskim.

Po wygraniu konkursu PAiH we wrześniu rozpoczęliśmy realizację grantu Polskie Mosty Technologiczne, dzięki któremu otrzymaliśmy pokaźne finansowanie rozwoju biznesu Winged IT w Kanadzie. Natomiast jeszcze w sierpniu zdążyliśmy sfinalizować negocjacje i rozpocząć projekt zdalnego wytwarzania oprogramowania dla klienta z Ontario.

Inicjalnie projekt ten był planowany jako dwumiesięczny okres próbny, ale już wiemy, że współpraca została przedłużona przez klienta.

Jest nam zatem miło powiedzieć „witaj, Kanado!” i już wkrótce zamierzamy pozyskać kolejnych klientów z Kraju Klonowego Liścia. Wierzymy również, że jest to dopiero dobry początek naszej współpracy z Ameryką Północną – dokładnie tak, jak planowaliśmy od początku!