Wiosenny networking trwa – tym razem wirtualnie

Wiosenny networking trwa – tym razem wirtualnie

Zazwyczaj w poprzednich latach o tej porze dużo podróżowaliśmy biorąc udział w ciekawych konferencjach i targach w różnych krajach. Ten rok, jak wszyscy wiemy, jest pod tym względem zupełnie inny. Jak wszyscy mamy dosyć izolacji i bardzo brakuje nam spotkań ze współpracownikami, partnerami, nowymi klientami i po prostu fajnymi ludźmi.
Na szczęście wiele wydarzeń odbywa się obecnie w trybie zdalnym i w ciągu ostatniego tygodnia nasi współwłaściciele Ania i Wiktor wzięli udział aż w 4 wirtualnych konferencjach. Były to „Innovation in Environment & Energy & Circular Economy”, „Brokerage Event: boosting technology transfer in Central Europe”, „Applied Artificial Intelligence Conference 2020” oraz „Corporate Day 2020”.

Każde z tych wydarzeń miało swoją specyfikę i obfitowało w ciekawe wystąpienia, natomiast dla nas największą wartością były jednak wirtualne spotkania z potencjalnymi partnerami z całego świata.

Dobrze było dowiedzieć się, że w Japonii niezmiennie bardzo cenią polskich specjalistów IT, w Izraelu nadal planują inwestycje w naszym kraju i chcą brać udział w programach rozwojowych UE, a w Austrii, Niemczech, Szwajcarii i Hiszpanii startupy nastawione są na dalszy rozwój i cały czas cenią sobie networking i relacje międzyludzkie. Ale i że w Katarze temperatura sięga 50 stopni Celsjusza, a w Quebecu jeszcze w zeszłym tygodniu leżał śnieg, natomiast po drugiej stronie Kanady, w Kolumbii Brytyjskiej, uwielbiają podróże do Środkowej Europy i jej mieszkańców. Jak również że m.in. w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech ludzie nie tracą optymizmu, wspierają się nawzajem i już teraz planują działania po zakończeniu kwarantanny.
Dlatego szczerze cieszymy się z udziału w tych wydarzeniach, a przede wszystkim z tego, że ludzie z różnych krajów, pomimo wszystkich przeciwności, są sobie życzliwi, otwarci na innych i chętni do pomocy – nie tylko w biznesie. Tęsknimy za możliwością podróży i spotkań osobistych, za naszą „globalną wioską”, ale i jesteśmy pewni, że izolacja kiedyś się zakończy. Wszystkim nowym znajomym, dziękując za nasze spotkania, mówimy więc „do zobaczenia” i wierzymy, że taka możliwość pojawi się już wkrótce!