Winged IT na Collision 2022 – raport

Winged IT na Collision 2022 – raport

Ostatni tydzień wysłannicy Winged IT spędzili w Toronto, gdzie nasza firma miała stoisko na Collision 2022.

Byliśmy partnerem Collision (podobnie jak Web Summit) drugi rok z rzędu. Rok temu Collision odbywało się jednak w modelu online ze względu na pandemię, dlatego byliśmy podekscytowani udziałem osobistym w tym roku.

I trzeba przyznać, że wyjazd do Kanady z nawiązką spełnił nasze oczekiwania! Były setki rozmów z obecnymi i potencjalnymi nowymi klientami z całego świata, wieczorne networkingi, przyjęcie w Konsulacie RP w Toronto i zwiedzanie wielu urokliwych miejsc w Ontario. Przede wszystkim zaś spotkaliśmy ogromną liczbę przyjaznych ludzi otwartych na nowe kontakty i chcących zdobywać wiedzę od innych.

Dla nas wyjazd na Collision także był bardzo pouczający. Dowiedzieliśmy się m.in. o tym, że aktualnie w Kanadzie występuje specyficzna sytuacja na rynku pracy, kiedy wielu pracodawców próbuje przywrócić pracę w biurze. Natomiast pracownicy, zwłaszcza w branży Tech, po pandemii zdecydowanie wolą pracę zdalną lub przynajmniej hybrydową. Tworzy to ciekawą dynamikę na rynku kanadyjskim i szansę dla Winged IT na kolejne kontrakty – zarówno z mniejszymi firmami, jak i z lokalnymi gigantami.